ZAPA beton SK s.r.o. - Prešov

ZAPA beton SK s.r.o. - Prešov


Výroba a predaj betónových zmesí, transportbetón


Ako nás kontaktovať?

Adresa

ZAPA beton SK s.r.o. - Prešov
Jesenná 12
080 01, Prešov
IČO: 35814497

Kontakt

Mobil: 0903 237 465
E-mail: presov@zapa.sk
Web: www.zapa.sk

O nás

Spoločnosť ZAPA beton SK s.r.o. bola založená v roku 2001 ako 100 % dcérska spoločnosť spoločnosti ZAPA beton a.s. Skupina ZAPA beton bola v roku 2003 najväčším producentom transportbetónu v Českej republike.

Sortiment

Transportbetón triedy:

  • C 8/10 až C 30/37
  • Cementové malty
  • Kamenivo spojené hydraulickým spojivom (KSC)
  • Ekostyrénbetóny
  • Liapor betón

 

Doprava a mechanizácia

Betonáreň typu MERKO HBS 100 s overeným hodinovým výkonom 75m³ čerstvého betónu, plne automatizovaná riadiacim systémom MARTEK. Možnosti dávkovania 5 frakcií kameniva, 2 druhy cementu, 1 popolček a 6 druhov prísad. Betonáreň je zateplená pre zimné obdobie a vybavená zariadením pre ohrev kameniva a zámesovej vody. Súčasťou betonárne je i recyklačné zariadenie pre spracovanie zbytkového betónu.

Referencie

viz odkaz

Kvalita

Betonáreň vlastní certifikát systému managementu kvality pre výrobu a predaj betónových zmesí podľa ISO 9001:2015.

Certifikáty

POZNÁMKA

Skupina ZAPA beton prevádzkuje betonárne - Hlohovec, Piešťany, Bratislava, Banská Bystrica, Nové Mesto nad Váhom, Humenné, Trebišov, Prešov, Michalovce, Košice, Žilina, Sereď, Most pri Bratislave, ďalej prevádzkuje štrkovňu Ducové a Most pri Bratislave, prostredníctvom maďarskej dcérskej spoločnosti ZAPA BETON HUNGÁRIA Kft. i štrkovňu v maďarskej Zsujte.

  

Liapor betón
Čo je to Liapor betón?
Liapor je veľmi ľahký granulát vyrábaný expandováním prírodného ílu. Liapor sa radí medzi keramické hmoty, ktoré sú jedným z najstarších a najlepších stavebných materiálov. Liapor je obchodná značka keramzitu, ktorý vyrába európska skupina výrobcov ľahkých stavebných hmôt Lias.

Vlastnosti. Jedná sa však o vyšší stupeň spracovania východiskového materiálu, čo umožňuje, že k základným vlastnostiam keramických materiálov, ako je pevnosť, malá nasiakavosť, stálosť, zdravotná nezávadnosť, pristupujú u Liaporu ešte ďalšie, ako veľmi nízka objemová hmotnosť a vynikajúce tepelno izolačné schopnosti.

Použitie. Liapor sa vyznačuje granulovanou formou s takmer guľovitými zrnami s vnútornou rovnomernou pórovitou štruktúrou a uzavretým slinutým povrchom. Táto granulovaná forma umožňuje jeho aplikáciu v mnohých oblastiach stavebníctva. Pretože najväčšia časť Liaporu sa spotrebuje v stavebníctve pre zásypy, betóny a malty, je Liapor technicky označovaný ako ľahké pórovité kamenivo z expandovaného ílu.