Olympijské hry v Paríži - Colas získal zákazku pre riadenie logistickych tokov

Mobility by Colas – divízia Skupiny Colas, ktorá integruje a prevádzkuje digitálne služby v oblasti mobility, podpísala rámcovú zmluvu so spoločnosťou Olympic Structure Delivery Company (SOLIDEO) na dodávku projektu, spustenie a prevádzkovanie logistických tokov "poslednej míle" po dobu minimálne 15 mesiacov s využitím riešenia Qievo. 

Mobility by Colas – divízia Skupiny Colas, ktorá integruje a prevádzkuje digitálne služby v oblasti mobility, podpísala rámcovú zmluvu so spoločnosťou Olympic Structure Delivery Company (SOLIDEO) na dodávku projektu, spustenie a prevádzkovanie logistických tokov "poslednej míle" po dobu minimálne 15 mesiacov s využitím riešenia Qievo. Qievo je digitálna služba pre optimalizáciu a zefektívnenie mobility materiálnych tokov na stavbách v mestských oblastiach s vysokou hustotou.

V rámci tejto zmluvy má divízia Mobility by Colas na starosti organizáciu logistických tokov "poslednej míle" pre stavebné projekty v Olympijskej dedine, ktorá sa nachádza v mestách Saint-Ouen, Saint-Denis a L'Ile-Saint-Denis severne od Paríža. Mobility by Colas bude pomáhať spoločnostiam zapojeným do samotnej výstavby alebo iných súvisiacich projektov pri organizovaní dodávok materiálových tokov "just-in-time" (presne načas) s cieľom znížiť narušenie, prípadné nepohodlie a negatívny vplyv v príslušných mestských štvrtiach.

 Pre čo najpresnejšiu koordináciu organizácie dodávok s potrebami projektu bude Mobility by Colas využívať riešenie Qievo, ktoré je navrhnuté na optimalizáciu mobility v okolí stavenísk v hustých mestských oblastiach. Ide o digitálnu 

službu, ktorej základom je centrála riadiaca stanica. Stanicu obsluhujú určené osoby, ktoré sú v neustálom kontakte so staveniskami a dodávateľmi. Systém využíva ekosystémový prístup na riadenie logistiky, dopravy a infraštruktúry ako celku.

Reguláciou tokov "poslednej míle" pomáha Qievo znížiť negatívne vplyvy, ktoré môžu mať stavebné projekty, najmä na kvalitu života miestnych obyvateľov a na životné prostredie.

Jeho hlavnými výhodami sú:

- zvýšená bezpečnosť miestnych obyvateľov a vodičov/dodávateľov,

- lepšia kvalitu ovzdušia a nižšia uhlíková stopa,

- menej nepríjemností spôsobených dodávkami,

- plynulejšia doprava v meste.

Viac info o systéme Qievo a ďalších riešeniach digitálnej mobility nájdete po kliknutí na Domov - Mobilita colas.

 

 
Dátum zverejnenia: 3.3.2023 , Autor: COLAS Slovakia, a.s.

Späť na všetky novinky

Novinky

Akcia PUTZMEISTER – KOMPONENTY ergonic.

Originálne náhradné diely Putzmeister sa vždy oplatia !   Náhradné diely na diaľkové ovládania Putzmeister Ergonic Vám ponúkame v špeciálnej akcii so zľavami až do 40%. Poz…

Akcia HUSQVARNA - Úprava povrchov

FRÉZUJEME ČISTO A EFEKTÍVNE Akýkoľvek povrch a plocha s jedným nástrojom. Ponúkame Vám produktový balíček: Podlahová brúska CG 200 s priemyselným odsávačom prachu DE 110 SH a oc…

Potrebujete pomôcť s Betonserverom?

Vyberte si nižšie kontakt a ozvite sa nám

E-mail: inveon@inveon.sk